Czy brak miesiączki może być spowodowany łuszczycą?

Witam, mam 29 lat. 3 miesiące temu po około 5 latach na skórze głowy, policzkach oraz piersi pojawiły mi się zmiany łuszczycowe w tym czasie nasiliły mi się bóle głowy (mam stwierdzona migrenę) nie mam również miesiączki, spóźnia mi się już miesiąc a test ciążowy wyszedł negatywnie więc ciążę wykluczam. Czy nawrót łuszczycy, nasilenie migreny mogą wpłynąć na brak miesiączki?
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników, w tym infekcje oraz choroby. Mało prawdopodobne jednak, żeby z powodu łuszczycy oraz migreny menstruacja spóźniała się aż o miesiąc.

Warto jednak wiedzieć, iż zaburzenia hormonalne mogą wpływać zarówno na brak okresu, jak na uaktywnienie łuszczycy. W związku z tym proszę wykonać badania hormonalne i udać się do ginekologa, który zinterpretuje wyniki i zaleci dalsze postępowanie.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-migreny-z-aura-moga-byc-jakos-skojarzone-do-teraz-z-pierwszym-dniem-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-jest-wplyw-migreny-na-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.