Co sugerować może mój spóźniający się okres?

Witam, Mam problemy z tarczycą (nadczynność) biorę leki, biorę również od kilku dni antybiotyk na zapalenie układu moczowego. Od 5 dni spóźnia mi się okres, od tych 5 dni mam mocne objawy miesiączki, silne bóle jakby wszystko wskazywało że miesiączka się pojawiła, niestety miesiączki brak. Miewam nieregularne miesiączki z powodu hormonów tarczycy, ale nigdy nie miałam takiej sytuacji jak wyżej opisana. Wizytę u ginekologa mam za jakiś czas, a strasznie się martwię co to oznacza. Spóźniający się okres i tak mocne objawy.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro aktualnie przyjmuje Pani antybiotyk, to właśnie on może być przyczyną opóźnienia okresu. Na cykl miesiączkowy wpływa bowiem wiele czynników: stres, dieta, aktywność fizyczna, leki czy dalekie podróże. Ponadto spóźniający się okres może być związany z zapaleniem układu moczowego, które obecnie Pani przechodzi.

Skoro odczuwa Pani wszystkie objawy sygnalizujące menstruację, to najprawdopodobniej niebawem się ona pojawi. Opóźnienie wynosi dopiero 5 dni, a w przypadku wielu czynników mogących zmienić długość cyklu, opóźnienia mogą wynosić od kilku do kilkunastu dni.

Gdyby jednak tak się nie stało, to proszę wykonać test ciążowy – oczywiście pod warunkiem, że prowadzi Pani aktywne życie seksualne.

Na podobne pytania odpowiadali już nasi specjaliści. Znajdzie je Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-moze-sie-opozniac-miesiaczka-przez-branie-antybiotyku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyjmowanie-antybiotyku-moze-opoznic-okres, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spoznianie-okresu-a-infekcje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.