Jak długo może się opóźniać miesiączka przez branie antybiotyku?

Jak dlugo moze sie opoznic miesiaczka przez branie antybiotyku i czy to prawda?? Biore antybiotyk od poniedzialku a okresu nie mam juz 4dzien (robilam test nie jestem w ciazy) co zrobic??

Witam. Miesiączka może się opóźnić nie tylko poprzez branie antybiotyku lecz również poprzez infekcję której powodem było jego zażywanie. Czas takiego opóźnienia jest różny, zazwyczaj jest to kilka-kilkanaście dni.