Czy przyjmowanie antybiotyku może opóźnić okres?

witam mam problem... gdzyż biore antybiotyk kalbax bo jestem chora i oto chodzi ze nie pojawił mi sie w tym miesiącu okres. okres powinien mi się pokzać 20 kwietnia br. ale w tym dniu byłam u lekarza który stwierdził ze mam zapalenie oskrzeli dalej biorę ten lek. i chciałabym się dowiedziec czy przy braniu antybiotyku może sie spóźnić okres chociaż nigdy tego nie było... zrobiłam test i wyszedł negatywny wiec mogę wykluczyć ze nie jestem w ciąży... chyba ze się myli... boli mnie brzuch ale nic

Lek. Tomasz Budlewski

Bardziej niż sam antybiotyk okres może uleć opóźnieniu w przypadku infekcji. Proponuję wykonać na wszelki wypadek badanie beta hcg z krwi. Jeżeli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie proponuję udać się do lekarza ginekologa.