Spóźnianie okresu a infekcje

witam 30 maja odbyłam stosunek przerwany w dni nie płodne mój cykl to 28-39 dni 18 czerwca dostałam okesu planowanego, potem 16 lipca również, planowany okres powinnam dostać 13 sierpnia a nie mam dostałam, spóźnia się 4 dni, za to słuz z grudkami czuje lekkie piecznie w okolicy pochwy i sromu, i odczuwam bol z jewej strony (jajnik chyba) z tą tez moje pytanie czy to przez infekce moge nie miec planowanego okresu ? bo ciąze raczej wykluczam. Dziekuje za odpowedz, mam 20 lat, pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak infekcja , stres itp mogą powodować opóźnienie miesiączki. Jeżeli krwawienie nie wystąpi Proponuje udać się do lekarza ginekologa.