Obliczanie dni płodnych a 8 tydzień ciąży

Mam pytanie 12 lipca miałam ostatnią miesiączkę dostałam ją za 39 dni 30 sierpnia byłam w 8 tygodniu ciąży kiedy mogłam miec dni płodne ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

W cyklach nieregularnych nie da się ustalić dnia w którym doszło do owulacji. Z daty 30 sierpnia -> 8 tydz. da się wnioskować, że 12 -17 lipca był już pierwszym tygodniem ciąży. Krwawienie które wystąpiło 12 lipca, mogło być krwawieniem implantacyjnym, a nie miesięcznym