Jak obliczać dni płodne przy nieregularnych cyklach?

Mam bardzo nieregularne cykl, ostatnio miałam miesiączkę 25 listopada 2010 r. Następną miałam 3 stycznia 2011 r., a teraz dostałam 31 stycznia 2011 r.
Jak mam obliczyć dni płodne?
Pomóżcie, proszę!

Witam serdecznie!
W przypadku nieregularnych cykli metoda kalendarzykowa jest wysoce nieskuteczna. Jeżeli preferuje Pani naturalne metody zabezpieczenia, radziłabym nauczyć się obserwacji śluzu, która zwiększa dokładność tej metody.
Do obliczenia dni płodnych w przypadku nieregularnych cykli konieczna jest dłuższa obserwacja, co najmniej 4-miesięczna.
Cykl miesiączkowy dzieli się na dwie fazy rozdzielone owulacją. Przyjmuje się, że do owulacji dochodzi 14 dni przed wystąpieniem miesiączki. Trudno zatem w przypadku nieregularnych cykli określić, kiedy wystąpi kolejne krwawienie, by potem odjąć 14 dni.
Za dni płodne uważa się 3 dni przed i 3 dni po owulacji.
Pozdrawiam