Wyznaczenie dnia owulacji i dni płodnych

Witam mam pytanie 4 czerwca miałam miesiączkę następną dostałam dopiero 12 lipca trwała nie całe 4 dni stosunek miałam 21 lipca a 30 sierpnia byłam w 8 tygodniu ciąży kiedy miałam dzien płodny czy 21 lipca był dniem płodnym a 20 lipca jeszsze nie był dniem płodnym i kiedy mogła wystąpic owulacja prosze o odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie da się tego określić z dokładnością co do dnia. Nie ma możliwości oceny czy do owulacji doszło 21 czy 20 lipca. Jeśli 30ego sierpnia płód był wymiarów wskazujących na 8 tyg., to owulacja i zapłodnienie prawdopodobnie miały miejsce między 10 a 14 lipca. Jest to jednak wyliczenie czysto orientacyjne.