Dni płodne przy 30-dniowych cyklach

Moje pytanie dotyczy tego czy da się ustalić kiedy wypadają mi dni nie płodne . Mój cykl wypada co 30-31 dni regularnie , czy większe prawdopodobieństwo jest po okresie że nie zajde w ciążę ? Proszę o radę i z góry dziękuje .

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Teoretycznie owulacja przypada na ok. 14 dni przed rozpoczęciem się krwawienia miesiączkowego (dla Pani to 16-17 dzień cyklu). Najmniejsze ryzyko ciąży jest kilka dni po owulacji. Oznacza to, że w przypadku zbliżenia na kilka dni przed rozpoczęciem się krwawienia miesiączkowego nie ma możliwości zapłodnienia. Dni po zakończeniu krwawienia miesiączkowego mogą być niepłodne lub płodne (zależy to od wielu różnych czynników). Proponuję wybierać dni tuż przed okresem.