Czy może być to objaw jakiejś choroby?

Dzień dobry. Od dłuższego już czasu mam problem z suchą, zaczerwieniona, swedzącą skórą wokół oczu. Głównie w dolinie łez i powiekach, czasami również te miejsca puchną. Dziś pojawiła sie mała spuchnięta plamka w lewym dolnym kaciku oka, wygląda na jęczmień. Lewy kącik ust również jest stale suchy i pękający. Kilka dni temu ten sam problem z suvha i swedzącą skórą pojawil się nad ustami. Również problem mam z czerwoną plamą szyji pod włosami, staram sie nie drapac, ale im więcej zdarzy mi sie to robic tym plamka jest większa, a jesli nie smaruje to również przesuszona i lekko schodzi skóra. Byłam z tym u lekarza. Dostałam leki na uczulenia, na powieki krem Cortineff, a na kącik ust i szyjeTriderm. Niestety działa to tylko po posmarowaniu, później problem powraca. Jednego dnia jest wszystko bardziej czerwone, swędzące, drugiego mniej. Tarczyca pod kontrolą, wyniki dobre. Czy może to byc objaw jakiejs choroby?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl