Czy możliwa jest bardzo wczesna ciąża u 24-latki?

Witam mam malutki problem,ponieważ od porodu (8miesiwcy) nie dostałam jeszcze miesiączki a piersią karmiłam tylko 3 tygodnie. Tydzień temu byłam u ginekologa, po zbadaniu mnie zostałam skierowana na badania krwi aby wykluczyć ciążę, ponieważ jest jej prawdopodobienstwo. Mój wynik badania z dnia 14.08 to: <1, 20 mlU/ml A tabela wygląda tak: 1-8tyg <1, 20 - 417430 8-14tyg 16996 - 247465 14-20tyg 6860 - 50239 20-40tyg 1583 - 65911 17.08 powtórzyłam badania w innym laboratorium i wyszło mi >0,200 mlU/ml. Czy to może znaczyć że jestem w bardzo wczesnej ciąży, bo jeśli nie dzidziuś to co mogą oznaczać te wyniki? Dziękuję za pomoc

Witaminy w ciąży

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Według zakresów normy, które Pani podała, nie jest Pani w ciąży. Istnieją inne przyczyny braku miesiączki jak zaburzenia hormonalne, hiperprolaktynemia, niedowaga i wiele innych. Dlatego powinna Pani udać się do lekarza prowadzącego w celu dalszej diagnostyki.