Czy możliwa jest ciąża pozamaciczna u 29-letniej kobiety?

Pierwsze badanie beta hcg miałam wykonane 23.06 rano wynik to 144 Drugie badanie wykonane 25.06 rano wynik to 395 Czy przyrost n nie jest za duży? Jakie są górne granice? Dodam że to około 3 lub 4 tydzień ciąży o której dowiedziałam się przypadkowo kiedy trafiłam do szpitala z bardzo silnym bólem brzucha po prawej stronie poniżej żeber podejrzewano u mnie kolke jelitowa lub ciążę pozamaciczna. Cykle bardzo nieregularne I stwierdzone pcos.

Lek. Michał Lenard

Tempo przyrostu b-HCG jest minimalnie za duże, ale na tak wczesnym etapie ciąży nie świadczy to o niczym. Pani objawy sugerują, że może być to ciąża pozamaciczna, dlatego powinna Pani pozostawać pod opieką ginekologa i w wyznaczonym terminie wykonać USG, żeby potwierdzić, lub wykluczyć rozpoznanie. Pozdrawiam!