Jak rośnie b-HCG w ciąży pozamacicznej?

Dobry wieczór. Mam pytanie dot. stężenia hcg. Jaka jest norma stężenia hcg w ciąży poza mać ocznej, czy może to być 1<10? Ostatnią miesiączkę miałam 27 grudnja trwającą do 2.01.2024 6 w trzech króli miałam stosunek około poł nocy 27 stycznia nie dostałam okresu a w przybliżonym terminie miałam plamienie implantacyjne takie brązowe. 31.01.2024 zrobiłam betę hcg i wynik to jak wyżej 1<10 wcześniej miałam większym brzuch niż zwykle, czułam się jak napompowany balon natomiast teraz schudłam że widać mi żebra natomiast brzuch jest twardszy, wzdęty i przy lekkim dotknięciu boli pod pępkiem w okolicach miejsca w którym wykonuje się cięcia cesarskie. Czy z opisu można coś wywnioskować czy to ciąża pozamaciczna czy co się dzieje? To już miesiąc a ja nie mogę czekać.
KOBIETA, 40 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety na podstawie opisu nie jesteśmy w stanie wywnioskować, czy jest Pani w ciąży oraz czy ciąża jest pozamaciczna. Aby to stwierdzić konieczne jest wykonanie testu ciążowego oraz badania USG u ginekologa.

Podany przez Panią wynik hormonu ciążowego beta-HCG nie wskazuje na obecność ciąży. Na podstawie tego wyniku nie stwierdza się także ciąży pozamacicznej, ponieważ zarówno w ciąży fizjologicznej, jak i pozamacicznej gonadotropina kosmówkowa rośnie. Jeśli nadal nie pojawiła się u Pani menstruacja, to proszę udać się do ginekologa.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-z-taka-beta-jestem-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badanie-beta-hcg-po-jakim-czasie-jest-wiarygodne-czy-wykryje-ciaze-pozamaciczna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-ze-jestem-w-ciazy-pozamacicznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.