Czy możliwa jest menopauza w wieku 36 lat?

Witam. Od grudnia miesiączkuje co 2 miesiące. Ostatnia miesiączka była 7 kwietnia. Moj cykl trwał zwykle co 27-28 dni i był regularny. Czy może być to poczatek menopauzy? W listopadzie skończę 36 lat.Z partnerem staramy się o 1 dziecko i bardzo mnie to martwi.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku powinna Pani zgłosić się do ginekologa w celu diagnostyki. Niestety przedwczesna menopauza nie jest wykluczona ale są również inne możliwości występowania nieregularnej miesiączki.