Czy możliwe będzie odstawienie Concor Cor?

Witam , od czterech lat biorę concor cię w dawce 1,25mg oraz Ramipril 2,5. Oboe tabletki raz dziennie rano. Mam pytanie , czy to są duże dawki i kiedykolwiek będę mogła je odstawić? Ciśnienie miałam 160/100 raz w życiu ,a wcześniej 140/90 zawsze. Teraz po lekach jest 120/88-90.

Lek. Michał Lenard

Dawki Pani leków są nieduże. Nadciśnienie tętnicze jest chorobą przewlekłą, często leczenie trwa całe życie. Tylko odpowiednie kontrolowanie i leczenie nadciśnienia zmniejsza ryzyko wystąpienia jego powikłań. Wszelkie zmiany leczenia powinny być uzgadniane z Pani lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam!