Czy możliwe, że 3-letnie dziecko ma przepuklinę pachwinową. mimo iż USG tego nie wykazuje?
Witam, trzyletniemu dziecku od roku wieczorami znacznie powiększa się jedno jądro. Robione bylo badanie usc w czerwcu, ktore nie wykrylo przepukliny, ponownie w listopadzie zrobiono usg ktore rowniez nie wykrylo przepukliny natomiast chirurg chce operowac. Czy mozliwe, ze dziecko rzeczywiscie ma przepukline pachwinowa mimo iz usg tego nie wykazuje?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani - nigdy USG nie jest w stanie rozpoznać i zdignować przepukliny. Podstwą jest dokładne badanie brzucha przez lekarza pediatrę - najlepiej chirurga.
Pozdrawiam serdecznie, Dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg.