Czy możliwe, że mam zakrzepicę w wieku 23 lat?

Witam, od około 2 lat choruję na nerwicę lękową, dziś usłyszałam od mamy, że lekarz podejrzewa u Niej zakrzepice i odrazu w mojej głowie pojawiły się myśli, że ja również mogę cierpieć na takie schorzenie. Na lewej nodze z tyłu kolana mam widoczne zielone żyły, co prawa nie są one wypukłe, ale martwię się, że to mogą być żylaki lub zakrzepica. Dodam również, że w niektórych miejscach na tych żyłach widoczne są fioletowe punkty. Mam 23 lata

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Zakrzepica może występować w tak młodym wieku i może być objawem trombofilii, czyli choroby genetycznej. Opisywane przez Panią objawy raczej wskazują na niewydolność żylną, jednak w przypadku wątpliwości bezpieczniej jest się zgłosić do doświadczonego flebologa, który wykona USG Doppler.
Jan Bujok Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106
Una Medica ul. Żelazna 69a Warszawa tel: +48 668 88 00 42