Czy możliwy jest rak płuc u 37-latki?

Witam, czy to rak płuc? Od 3 miesięcy mam bole po lewej stronie klatki na wysokości piersi. Bole są do zniesienia ale utrudniają codzienne funkcjonowanie (cały czas o tym myśle ) miałam konsultacje kardiologa (echo, ekg) wszystko ok. W marcu usg piersi ok. Badania morfologia crp z lutego ok. Usg brzucha ok. Bardzo sie boje ze to jakiś guz uciska np nerw i stad te uciski w klatce. Bardzo się stresuje bo w rodzinie w ostatnim czasie wykryto dwa nowotwory ( piersi i płuc z przerzutami) mam dwójkę małych dzieci i boje się ze mogę tez być chora a lekarze to bagatelizują. W czwartek wybieram się do lekarza póz ale póki co będę wdzięczna za opinie i ewentualne sugestie do kogo powinnam się zgłosić.

Lek. Wojciech Zygmunt

Przede wszystkim musi pani wykonać RTG klatki piersiowej. Jest to proste i powszechnie dostępne badanie, które w większości przypadków pozwala wykluczyć raka płuc jako przyczynę dolegliwości, a ponadto pozwala na ocenę układu kostnego klatki piersiowej oraz występowanie innych zmian w płucach, które mogą dawać podobne objawy. Pozdrawiam i życzę zdrowia.