Czy można całkowicie wyleczyć zapalenie tęczówki?

Witam,moje pytanie dotyczy zapalenia tęczówki,dopada mnie dość często 2-4 razy w roku,stosuję steryd PRED FORTE.Jeżeli mam krople i zastosuję leczenie zaraz po objawach,to szybciej mi przechodzi,ale jak muszę czekać na wizytę u okulisty,by dostać receptę to leczenie wydłuża się do miesiąca ,a stan oczu jest straszny.Czy można to schorzenie wyleczyć całkowicie?Mam wadę wzroku -6,rozważam laserową korekte oczu,czy mogę z tą chorobą poddać się zabiegowi?Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli zapalenie tak często nawraca należałoby rozważyć rozszerzenie diagnostyki, proponuję udać się ponownie do lekarza okulisty aby odpowiednio pokierował.