Czy można jakoś leczyć skoliozę i kifozę?

Witam ;) Mam 22 lata, w dziecinstwie zawsze mialam problem z odstajaca lopatka, później dowiedzialam sie ze mam skolioze (nie za duza) i lekkiego garba(inaczej kifoze chyba) ostatnio bylam majac 18 lat. No i wyszlam zalamana bo ortopeda stwierdzil ze juz nie da sie nic z tym zrobic. Patrzac w lustro widze barki wysuniete do przodu i okragle plecy. Chcialabym byc prosta, miec wszystko na miejscu. Jestem w stanie cwiczyc systematycznie itp. W grudniu chce isc do jednego z lepszych ortopedow prywatnie. Chcialabym w koncu odkryc plecy i sie nie wstydzic tego, czy kupic sobie ladne bluzeczki z golymi plecami. Mam Dopiero 22 lata i jestem mamą 10 miesiecznego maluszka .. a gdzie tu kolejne 20 lat? Czy jest jakas szansa dla mnie? Chcialabym byc prosta. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana wizyta u lekarza rehabilitacji medycznej

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.