Lordoza szyjna, spłycona lordoza lędźwiowa i kifoza odcinka piersiowego

Witam!Mam dużą lordozę szyją,spłyconą lordoze ledzwiową i patologiczną kifoze odcinka piersiowego,okragle plecy,tragicznie oddalone od siebie łopatki.Probując przyblizyć do siebie łopatki,co powoduje że prostuje się także kregoslup szyjny i wygina ledzwiowy,niestety do tyłu odciagam rownież barki ktore się podnoszą i wygladają aż nienaturalnie.Czy jedynym sposobem na przyblizenie do siebie lopatek -zmniejszenie kifozy piersiowej jest noszenie gorsetu?żeby cale ramiona sie nie napinaly przez to?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby określić odpowiednie dalsze postępowanie. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.