Hiper-kifoza w dolnej części piersiowo-lędźwiowej

Witam. Mam hiper-kifozę w dolnej części piersiowo-lędźwiowej. Mam 19 lat. Zdiagnozowano u mnie osteopenię -1,5/1-1,6. Chodzę w gorsecie od czerwca b.r. i regularnie ćwiczę, z myślą o korekcji deformacji. W gorsecie kręgosłup mnie nie boli, ale gdy tylko zdejmę i przejdę jakiś dystans, boli mnie okropnie. Żaden lekarz nie może mi pomóc, jeden mówi ze rosnę dlatego boli, drugi, że moze przez osteopenię. MRI i rdzeń w porządku, bez dyskopatii. Proszę o pomoc, również zgłoszę się do lekarza odp.

Kręgosłup rośnie do 17 roku życia. Osteopenia może być wynikiem problemów z przyswajaniem wapna lub niewystarczającą aktywnością na co dzień. Proponuję zwrócić się do fizjoterapeuty. Jest wiele technik przeciwbólowych i takich, które wzmocnią mięśnie. Gorset nie powinien być noszony cały dzień. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki