Lordoza kręgosłupa lędźwiowego i ból kręgosłupa

Witam mam lordoze kregoslupa ledzwiowego tak zdjagnozowano dokucz mi bol w dolnej partii plecow promieniuje w podbrzusze oraz nogi jak ja leczyc poprosze o rade do jakiego lekarza sie udac i jak mozna ja samemu zlagodzic

Aleksander Ropielewski

Należy wykonywać ćwiczenia odciążąjace kręgosłup, któe zapobiegną pogłębianiu lordozy. W tym celu proszę zgłosic się do fizjoterapeuty, który pokaże odpowiednie ćwiczenia i skontroluje poprawność ich wykonywania.

Dzień dobry

Postępowanie w przypadku patologicznych lordoz jest uzależnione od stopnia nieprawidłowego skrzywienia. Zwykle podstawą leczenia jest gimnastyka korekcyjna, której celem jest spłaszczenie lordozy oraz fizykoterapia, która ma za zadanie zmniejszyć dolegliwości bólowe. W niektórych przypadkach stosuje się gorsety ortopedyczne, ale o tym powinien zadecydować lekarz. Odpowiednie ćwiczenia dla Pani dobierze fizjoterapeuta. Polecam również masaże oraz pływanie.

Pozdrawiam