Czy można jakoś pozbyć się takiego tatuażu?

Witam mam poważny problem. 8 lat temu zrobiłem sobie tatuaz który był nieudany chciałem go zakryc innym wyszło jeszcze gorzej od tamtego czasu moje życie to koszmar. Nie potrafię wyjść wyluzowany z domu gdzie ludzie zwracają na niego uwagę jest moja zmora. Zrezygnowałem z wszystkiego swoich zainteresowań hobby pracy. Wyjeżdżałem za granicę gdyż tam się czułem lepiej ale przez pandemie zostałem w domu rodzinnym mam 30 lat i czuje ze tatuaz zmarnował mi zycie. Cały czas mysle co by było gdybym go nie miał. Nie potrafię wyjść z domu żeby się nie stresować i czuć się komfortowo, a jak tu żyć z tym do końca życia? Nikt mnie nie rozumie. A ja zamiast myśleć o życiu myślę tylko o tym że je zmarnowalem i cały czas gapie się na ten paskudny tatuaz i się dobijam całymi dniami to nie jest życie

Opisywane przez Pana objawy są bardzo niepokojące, sugeruję rozważyć w pierwszej kolejności konsultację psychiatryczną/psychologiczną.

Co do tatuażu - aby realnie ocenić możliwość usunięcia/korekty, należy Pana zbadać. Fakt wykonania dwóch tatuaży w jednym obszarze skóry powoduje, że na pewno proces laserowej korekty będzie długotrwały. Pytanie, czy tatuaż został wykonany profesjonalnie, gdzie się znajduje, czy Pan na coś choruje, jakie leki Pan bierze itp. - należy skonsultować się osobiście z lekarzem, który ma duże doświadczenie w pracy z laserami pikosekundowymi i typu Q-switched.