Czy można korzystać z solarium po zabiegu laparoskopii?

witam czy moge kozystac z solarium po zabiegu laparoskopi?

Witam. Solarium nie powinno zaszkodzić, choć nie napisała Pani jak to dawno od zabiegu. Jeśli jednak w powłokach są jakieś siniaki czy wybroczyny, to promienie UV zarówno słoneczne jak i z solarium mogą je utrwalić i wtedy oszpecić brzuszek.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani - solarium nie jest przeciwskazane po takim zabiegu. Prosze jednak poczekać do zdjęcia szwó.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg