Stosowanie rajstop uciskowych, korzystanie z solarium i wypicie piwa po operacji usunięcia żylaków

jestem 2 tyg po usunięciu zylaków i zyly odpiszczelowej metodą operacyjną nosze pierwszy stopien ucisku rajstopy czy mogę przejsc na drugi stopien czy moge wypic piwo i kiedy mogła bym pójść na solarium

Witam. Sądzę iż po 2 tygodniach od zabiegu i przy zaadoptowaniu się do 1-go stopnia ucisku można przejść na 2-gi. Piwo w rozsądnej ilości nie zaszkodzi. Solarium będzie zdecydowanie przeciwwskazane. Jeśli są krwiaki, to zostaną utrwalone przebarwienia, a przecież nie chce Pani oszpecić nóżek. Także dla lepszego gojenia i przeciwdziałania szpecącym bliznom warto je natłuszczać a nie suszyć. Dobre byłyby plastry silikonowe (Sutricon) - przezroczyste paski przyklejanie na okolicę blizn.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani - pytanie 1.: potrzebna jest konsultacja lekarza, który wykonywał zabieg, 2.: może Pani wypic piwo,
3.:do solarium - już dzisiaj.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg