Jakie rajstopy po operacji żylaków metodą Babcocka?

Dzien dobry. Jestem po operacji zylakow metoda Babcocka lekarz zalecil od trzeciej doby noszenie rajstop z 1 stopniem kompresji. Mam watpliwosci gdyz z tego co czytam wynoka ze po operacjach zaleca sie 2 stopien. Prosze o informacje w tym tdmacie. Dziekuje pozdrawiam

Witam!
Moi pacjenci po zabiegu operacji żylaków noszą pończochy o 2 stopniu ucisku przez okres 3 miesięcy.

Pozdrawiam
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej