Opuchnięcie po usunięciu żylaków

Półtora miesiąca temu miałam usuwane żylaki z jednej nogi. Został mi jeden widoczny żylak. Co można z nim zrobić i dlaczego on nie został usunięty? Jak długo będzie mi jeszcze puchła noga?

Proszę zgłosić się do lekarza operującego i do niego skierować te pytania. Czasami obrzęk po operacji utrzymuje się przez pewien okres czasu. Wskazane noszenie pończoch przeciw żylakowych oraz zażywanie leków flebotropowych.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg