Czy można łączyć Macromax i Gynalgin?

Czy można stosować gynalgin razem z macromax?
KOBIETA, 33 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Gynalgin to lek w formie tabletek dopochwowych, który stosuje się w celu leczenia bakteryjnych zakażeń pochwy. Natomiast Macromax należy do grupy antybiotyków makrolidowych o szerokim zakresie działania. Przeznaczony jest do leczenia zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych, a także zakażenia tkanek miękkich i skóry oraz chorób przenoszonych drogą płciową.

Leki te można stosować jednocześnie, choć najlepiej informować lekarzy o dotychczas przyjmowanych lekach już podczas wizyty.

Charakterystyki obu leków znajdują się pod poniższymi linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/gynalgin,

https://portal.abczdrowie.pl/macromax-wlasciwosci-dawkowanie-czas-dzialania-cena-i-zamienniki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.