Czy można łączyć Yasmin i Xifaxan?

Xifaxan i yasmin Lekarz przepisal mi xifaxan(7 dni).Biore Yasmin.Xifaxan zaczelam brac z nowym blistrem(czyli 1 tabletka nowego blistra).Czy xifaxan obniza skutecznosc tabletek yasmin.Czy powinnam robic przerwe po zakonczeniu blistra?Jesli obniza skutecznosc jak postepowac dalej? Pozdrawiam,
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdania na temat wpływu leku Xifaxan na antykoncepcję hormonalną są podzielone. Xifaxan jest antybiotykiem, a wielu specjalistów uważa, że każda antybiotykoterapia może zaburzyć działanie tabletek antykoncepcyjnych. Inni są zdania, że substancja czynna leku Xifaxan nie wpływa negatywnie na pigułki.

Bezpieczniej jednak stosować dodatkowe zabezpieczenie przez cały okres antybiotykoterapii oraz siedem dni po jej zakończeniu. Następnie proszę zrobić normalnie przerwę na krwawienie z odstawienia.

Inne pytania z tej tematyki znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-xifaxan-a-tabletki-antykoncepcyjne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-xifaxan-ma-wplyw-na-antykoncepcje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.