Jak długo powinnam dodatkowo zabezpieczać się po przyjmowaniu innych leków?

W niedziele 13tego dostalam ketokonazol (200mg dwa razy dziennie przez piec dni). Branie pigulek (Yasmin) przedluzylam o 5 dni, tak ze przerwe rozpoczelam 21go ale poczulam sie zle i dostalam augmentin I nitroforantin na 7 dni I try razy dziennie 100g wit c co tez obniza skutecznosc tabl. Zaczelam je brac w nocy z poniedzialku na wtorek. Jak dlugo po zakonczeniu powinnam teraz zabezpieczac sie dodatkowo i czy skrocic moze przerwe w braniu tabletek?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przede wszystkim nie powinna Pani modyfikować schematu przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Dodatkowe zabezpieczenie należy stosować do 7 dni po zakończeniu antybiotykoterapii.