Jak długo powinnam się dodatkowo zabezpieczać przy tabletkach?

Witam. Miałam 7 dniową przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Pierwszą tabletkę miałam wziąć w niedziele, jednakże wzięłam dopiero w czwartek 10 dni później. Wzięłam już 3 tabletki i czy powinnam kontynuować czy poczekać do pierwszego dnia miesiączki. Jeżeli mam kontynuować to 21dni powinnam liczyć od niedzieli (od dnia kiedy powinnam wziąć tabletkę) czy od czwartku ( w dniu kiedy wzięłam pierwszą) ? I jak długo powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Aleksander Ropielewski

Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek licząć 21 dni od czwartku kiedy to zaczęła Pani przyjmować tabletki. Nie ma konieczności dodatkowego zabezpieczenia, jeżeli będzie Pani stosować tabletki codziennie.