Czy można łączyć ze sobą te preparaty?

Dobry wieczór Od czasu covid miewam skoki ciśnienia Wczoraj dostałam od lekarza rodzinnego leki na ciśnienie i astmę. Lekarz stwierdził też lekkie niedokrwienie serca. Chciałabym się dowiedzieć czy leki wymienione poniżej że sobą nie kolidują. Zaczęłam je wczoraj zażywać a teraz wieczorem ciśnienie mam wyższe niż miewałam wcześniej. Te leki to preductalMR, Tritace, valsacor, iprixon neb
KOBIETA, 40 LAT 2 miesiące temu

Czym jest kardiowerter-defibrylator?

Pacjenci, u których występują groźne dla życia arytmie (tachyarytmie), mogą zostać poddani zabiegowi wszczepienia kardiowertera-defibrylatora. O tym, co to jest i czym różni się od stymulatora serca, opowiada prof. Andrzej Biederman.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

stosowane przez Panią leki, czyli Preductal (trimetazydyna), Tritace (ramipryl), Valsacor (walsartan) oraz Iprixon Neb wchodzą ze sobą w interakcje (jedynie oprócz Iprixonu Neb), jednak takie, które w Pani przypadku wydają się pożądane, ponieważ ich jednoczesne przyjmowanie powoduje obniżenie ciśnienia krwi, które czasami może być wręcz nadmierne. Dodatkowo przy przyjmowaniu leku Valsacor, należy ograniczyć nadmierne spożywanie potasu, w który są bogate np. Pomidory.

W związku z powyższym objawy, które się u Pani pojawiły po zażyciu leków, czyli podwyższenie ciśnienia tętniczego są niepokojące i powinna się Pani z nimi zgłosić do lekarza, który zalecił tę farmakoterapię.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/preductal-mr-charakterystyka-wskazania-dzialania-niepozadane-dawkowanie-ciaza

https://portal.abczdrowie.pl/nadcisnienie

https://portal.abczdrowie.pl/ziola-na-nadcisnienie

https://portal.abczdrowie.pl/leki-na-nadcisnienie-rodzaje-bezpieczenstwo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty