Czy można mówić o Zespole Gilberta?

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy zespołu Gilberta. Od kilku lat moja bilirubina całkowita waha się od 2 - 4,2 mg/dl. Wykonałem ostatnio badanie z podziałem na frakcje: bilirubina bespośrednia 0.67 przy zakresie ref. 0.0 - 0.3 , bilirubina pośrednia 1.7 mg/dl( brak zakresu), przy bilirubinie całkowitej 2.33 mg/dl zakres: 0.2-1.0. Czy można w powyższym przypadku mówić o Zespole Gilberta czy też należy zrobić badania w kierunku innych chorób? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

najpierw nalezy wykluczyc inne przyczyny a nastepnie wykonac testy potwierdzenia.