Odżywki białkowe w zespole Gilberta

witam mam zespół Gilberta, zaczołem dietę i w diecie mam 30 g odżywki białkowej czy mogę jeść coś takiego jak ODŻYWKI BIAŁKOWE np na masę mięśniową

Pana choroba nie wymaga postępowania modyfikującego podaż białka w diecie. Jeżeli zatem spożywanie odżywki nie przyczynia się do podniesienia tego spożycia ponad 1,0-1,2 g/kg masy ciała - może ją Pan bez obaw spożywać. Większa podaż białka nie jest wskazana (jest ona dopuszczalna u osób intensywnie trenujących, ale tego nie powinien Pan robić, gdyż to jest przeciwwskazane przy zespole Gilberta). Planując dietę powinien Pan też pamiętać, że składnikiem na który należy uważać jest tłuszcz, którego duża podaż przyczynia się do podnoszenia stężenia bilirubiny we krwi.