Czy można na własne życzenie zdjąć aparat do cofania szóstek?

Witam. Od wczoraj noszę aparat do cofania szóstek na górnej szczęce, a na dolnej zderzak wargowy również do cofania szóstek. Moje pytanie brzmi, czy mogę zdjąć górną część na własne żądanie po dwóch albo trzech miesiącach i założyć planowany stały aparat, a na dole mieć zderzak pół roku jak było ustalone? Pracuje w szkole i muszę mieć swobodę mówienia, a aparat mi to uniemożliwia.

Zawsze może Pani to zrobić ale czy to będzie zgodne z planem leczenia i długotrwałymi jego skutkami - na to pytanie zdecydowanie powinien odpowiedzieć lekarz prowadzący Pani leczenie. Do tego czasu powinna się Pani spokojnie zaadaptować do noszonego aparatu.