Czy można odmówić przyjęcia kontrastu przy rezonansie magnetycznym głowy?
Czy można odmówić przyjęcia kontrastu przy rezonansie magnetycznym głowy? Chodzi o gruczolaka przyasdki mózkowej, kontrolne badanie już po wykryciu.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Jeśli lekarz zlecił badanie z kontrastem to powinno być takie wykonane. Może Pan porozmawiać z radiologiem w Pracowni MRI, która będzie wykonywać badanie u Pani. Chciałbym tylko zaznaczyć, że środki kontrastowe, stosowane w diagnostyce MRI są bezpieczne w porównaniu do środków kontrastowych w badaniach TK. Działania niepożądane występują bardzo rzadko. Samo badanie MRI też jest badaniem bezpiecznym, więc nie ma powodów do niepokoju. Mimo wszystko sugeruję skonsultować się jeszcze z personelem medycznym w Pracowni MRI.
Pozdrawiam.