Bolesność zębów i serca podczas rezonansu magnetycznego z kontrastem

Witam,podczas rezonansu magn.z kontrastem głowy bolały mnie (nie mocno)ćmiły zęby raz z jednej strony raz z drugiej i to chyba te do leczenia oraz zakuło mnie po lewej stronie kl.pchyba serce choc podobno nie kluje serce.Miałam tez uczucie z tyłu głowy jakby rozpierający ból i uciskanie czoła w pewnym momencie. Dlaczego?mam się martwić.Dziękuję

Witam serdecznie,

Ból głowy może być objawem niepożądanym po podaniu kontrastu, choć w przypadku środków kontrastowych stosowanych w diagnostyce MRI występują rzadko. Powinna Pani poinformować o tym personel medyczny od razu po badaniu. Jeśli ból głowy utrzymuje się dalej proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu konsultacji.

Pozdrawiam.