Czy można pójść na solarium stosując Amotaks?

Witam od 3 dni biore antybiotyk amotaks 3 razy dziennie na zapalenie trkani czy związku z tym mogłam bym skorzystać z solarium ? Czy antybiotyk wchodzi w interakcje z solarium ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Amotaks to antybiotyk, którego substancją czynną jest amoksycylina, wykazująca działanie bakteriobójcze. Więcej informacji o tym leku znaleźć można pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/amotaks-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Najlepiej wstrzymać się z opalaniem aż do całkowitego zaprzestania antybiotykoterapii. Specjaliści opisali wiele przykładów reakcji fotoalergicznych spowodowanych antybiotykami, dlatego bezpieczniej jest poczekać.

Amoksycylina dosyć szybka uwalniana jest z organizmu, dlatego opalanie będzie możliwe tuż po zakończeniu kuracji.

Podobne pytanie pojawiło się już w naszym serwisie. Znajdzie je Pani pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-od-zakonczenia-antybiotyku-moge-korzystac-z-solarium.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.