Czy można powiększyć pochwę?

Jestem po operacji raka pęcherza moczowego i zostały usunięte wszystkie narządy rodne wraz ze zmniejszeniem pochwy (pochwa bardzo płytka )co nie pozwala współżyciu operacja odbyła się 1,6 r.temu czy można powiększyć pochwę by móc współżyć mam 52 lata
52 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zabiegi plastyczne jak najbardziej umożliwiają powiększenie/wydłużenie pochwy. W celu kwalifikacji do zabiegu proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem, najlepiej takim, który pracuje w Oddziale/Klinice Ginekologii operacyjnej.

Takie zabiegi są raczej możliwe. Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do ginekologa zajmującego się plastykami pochwy. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zabiegi takie są wykonywane tylko prywatnie i nie są refundowane w ramach NFZ.