Możliwość pomniejszenia piersi na NFZ

Jestem bezdzietna, nawet szansa zajścia w ciąże jest nikła, ponieważ mam problemy z przysadką. Piersi powiekszyły mi sie o 2 rozmiary. Są obolałe, nabrzmiałe, spanie sprawia ból podobnie jak chodzenie. Proszę napisać co robić. Czy jest możliwe pomniejszenie biustu na NFZ?

Witam, Zabieg redukcji piersi olbrzymich jest procedurą wykonywaną w ramach NFZ. Przed zabiegiem potrzebna jest kwalifikacja w Poradni Chirurgii Plastycznej. Jeżeli są spełnione kryteria zabiegu z przyczyn zdrowotnych a nie typowo estetycznych to ten typ procedury zabiegowej jest wykonywany w większości Oddziałów Chirurgii Plastycznej.

Dzień dobry!

Tak, operacja pomniejszenia piersi może być refundowana w ramach NFZ, jeśli rozmiar biustu zagraża zdrowiu i/ lub utrudnia codzienne funkcjonowanie. Zawsze warto rozważyć jednak również inne opcje. Sklepy z bielizną proponują biustonosze o pełnej rozmiarówce (również znacznie powyżej F), dostosowane do trudnej budowy ciała, również w korzystnych cechach. Pomocna może być też konsultacja z lekarzem i np. odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców, postawę. Istotne może być też wsparcie psychologiczne lub długoterminowa psychoterapia (wspomina Pani o trudnym dzieciństwie, problemach, leczeniu psychiatrycznym). Czy rzeczywiście rozmiar biustu jest JEDYNĄ przyczyną unikania spotkań towarzyskich i braku samoakceptacji?

Pozdrawiam!