Zastrzeżenia do pomniejszenia warg sromowych w okresie karmienia piersią

Witam Mam 25 lat i jestem obecnie mama karmiąca, moje pytanie brzmi czy są zastrzeżenia do plastyki - pomniejszenia warg sromowych podczas karmienia? Są one duże i przy zbliżeniu jest problem gdyż są one suche co mnie odpycha od zbliżeń.. ale również i przede wszystkim źle się z nimi czuje bo wiszą jak siusiak mojego synka, robią sie czasem fioletowe i zbiera się na nich wszystko co możliwe :( Czy są możliwości zrobienia takiego zabiegu na NFZ i na jakich zasadach? Dziękuje za odpowiedź

Witam,

Zabiegi labioplastyki (korekcji warg sromowych), są procedurą typowo estetyczną i nie są wykonywane w ramach NFZ tylko prywatnie. Jeżeli chodzi o możliwość zabiegu, to najpierw powinna Pani zakończyć etap karmienia a potem dopiero myśleć o zabiegu. Jest to procedura wykonywana najczęściej w znieczuleniu miejscowym i dożylnym, aczkolwiek po zabiegu przyjmowanie leków p/bólowych może spowodować przenikanie ich do mleka i potencjalne zagrożenie dla dziecka.

pozdrawiam

Marek Paul