Jak długo goi się rana po wycięciu zmiany ropnej z wargi sromowej?

Dzień dobry, 3 dni temu miałam zabieg wycinania otorbionej, głebokiej i sporej zmiany ropnej z wargi sromowej większej. Mam zalozone 4 szwy. Moje pytanie, jak długo taka rana może sie goic i czy to normalne ze w trzeciej dobie jeszcze pokrwawia? Pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Zmiana taka goi się zwykle 12-14 dni. W szpitalu powinna pani dostać kartę informacyjną po wypisie, na której znajdują się informacje dotyczące pielęgnacji tego miejsca i okresu po jakim mają być zdjęte szwy. Jeżeli krwawienie będzie się utrzymywało przez kolejne 1-2 dni lub rana zacznie ropnieć, polecam skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg. Pozdrawiam i życzę zdrowia.