Czy można przyjmować te suplementy?

Czy suplementy diety z podanym niżej składem można przyjmować przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych? Czy np. nie zmniejszą skuteczności tabletek anty? Suplement na usunięcie wody z organizmu skład- EKSTRAKT Z OPUNCJI FIGOWEJ (NOPAL) 4:1 200 mg EKSTRAKT Z POKRZYWY ZWYCZAJNEJ 4:1 150 mg EKSTRAKT Z ZIELONEJ HERBATY 4:1 100 mg EKSTRAKT Z EUTERPY WARZYWNEJ (ACAI) 80 mg W TYM KWASY FENOLOWE 8 mg EKSTRAKT Z MNISZKA LEKARSKIEGO 4:1 14 mg Drugi suplement na skóre- *RWS - Dzienna referencyjna wartość spożycia witamin (dla osób dorosłych) **RAE - Równoważnik retinolu WITAMINA E 12 mg (100% RWS*) WITAMINA A (β-Karoten) 800 µg (NA PODSTAWIE RAE**, 100% RWS*) WITAMINA D 50 µg (1000% RWS*)

Witam

tabletki nie mają wpływu na antykoncepcję, jednak zrezygnowałabym z nich, ponieważ to jedynie wyrzucanie pieniędzy w błoto. Lepiej zadbać o zdrową, czystą dietę i pić odpowiednią ilość wody a w aptece kupić herbaty z pokrzywy. Najważniejsze jest odpowiednie nawodnienie. Ile czystej wody pije Pani w ciągu dnia?

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk

joanna.wasiluk@o2.pl