Czy można samemu wyleczyć hemoroidy?

Mam pytanie wydaje mi się że mam hemoroidy.Strasznie swędzi mnie odbyt mam takie jak by torebeczki fioletowe które są miękkie i żyły jak by takie fioletowe.Jeżeli to hemoroidy to czy mogę jakoś to sama wyleczyć czy muszę się udać do specjalisty?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Powinna się Pani udać do lekarza aby ocenić stopień zaawansowania choroby. Różne stopnie mają odmienny algorytm postępowania i jest to konieczne aby wybrać najwłaściwsze leczenie.