Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można się czymś zarazić podczas zabiegów medycyny estetycznej?

Wita. Chciałabym skorzysta z zabiegów medycyny estetycznej. I właśnie moim problemem jest to, że się bardzo boję, że się czymś zarażę podczas zabiegu. Czy wypada pytać lekarza czy wykonywany zabieg jest, będzie przeprowadzony sterylnie. W ogóle czym się kierować przy wyborze lekarza? Dziękuję
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Mity na temat zabiegów estetycznych

Zanim zdecydujemy się na jakiś zabieg estetyczny, warto zapoznać się z mitami, które mogą krążyć na jego temat. Obejrzyj film i dowiedz się, czy znasz te mity.

Dzień dobry, przy każdym zabiegu obejmującym przerwanie ciągłości skóry istnieje ryzyko zakażenia określonymi czynnikami biologicznymi. Każdy lekarz ma tego świadomość, dlatego zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinny być przeprowadzane w gabinecie zabiegowym, z użyciem jednorazowego sprzętu, preparaty typu kwas hialuronowy powinny być rozpakowane przy Pacjencie, zawsze robimy zabiegi w rękawiczkach. Sugeruję kierować się renomą kliniki i lekarza, można łatwo sprawdzić opinie na różnych portalach, a także zasięgnąć informacji u znajomych, korzystających z zabiegów medycyny estetycznej. Niedopuszczalne jest "dzielenie" ampułek np. po pół mililitra (jeśli nie zużyjemy całego preparatu, resztę należy wyrzucić). Skóra przed zabiegiem powinna być zawsze dezynfekowana, a przed zaplanowaniem jakiejkolwiek interwencji lekarz zbiera wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. W dobrym tonie są także wizyty kontrolne (po około dwóch tygodniach), aby ocenić efekt zabiegu. Powodzenia!

0

Dzień dobry .Przy wyborze lekarza medycyny estetycznej proszę kierować się tym aby lekarz miał wieloletnie doświadczenie, aby szkolił się regularnie, można również kierować się tym lekarz był lekarzem certyfikowanym www.certyfikowani.org . Podczas konsultacji i zabiegi proszę zwrócić uwagę na to aby lekarz używał rękawiczek jednorazowych, aby produkty których używa były wyciągane z ogryginalnych opakowań.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Przed każdym zabiegiem jest konsultacja, już wtedy oceniamy kompetencje lekarza ale i warunki higieniczne w jakich odbywa się spotkanie. Czystość/higiena zabiegu jest jednym z podstawowych warunków wpływających na sukces procedury. Jednorazowe rękawiczki, nierzadko zmieniane podczas jednego zabiegu, demakijaż, poprawna, wielokrotna dezynfekcja pola zabiegowego ( skóry pacjenta przygotowywanej do zabiegu) wskazują, że tak być powinno. Stosowanie jednorazowego, sterylnego sprzętu ( strzykawki, igły, kaniule) według mnie to podstawa. Preparat który chcę użyć na przykład kwas hialuronowy wyjmuję z opakowania przy pacjencie. Nigdy nawet nie pomyślałam, że może być inaczej. Jeżeli ma Pani wątpliwości dotyczące właściwej higieny w miejscu do którego Pani się wybiera to radzę nie iść tam. Jeżeli chce Pani o coś zapytać lekarza przed zabiegiem czy po nim radzę pytać - zawsze !
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy