Czy można stosować Albothyl z opóźnieniem?

Witam. W badaniu cytologicznym stwierdzono ascus. Lekarz przepisał albothyl z tym że karmie piersią i kazał po zakończeniu karmienia. Dziecka z dnia na dzień nie odstawie czy ok może zacząć stosować po kilku miesiącach?

Lek. Michał Lenard

Tak, w Pani przypadku należy zaczekać odpowiedni czas i rozpocząć stosowanie leku po zakończeniu karmienia piersią. Dodatkowo warto rozważyć kontrolną cytologię za 6 miesięcy. Pozdrawiam!