Czy można stosować leki na nadciśnienie i wykonać zamykanie naczynek?

Zamykanie naczynek na twarzy laserem a nadciśnienie. Odmówiono mi wykonania laserowego zamknięcia naczynek laserem ponieważ lecze nadciśnienie i powiedziano mi że leki na nadciśnienie rozrzedzaja krew. Czy Tritace 5mg rozrzedza krew. i czy przy przyjmowaniu tego leku naprawdę nie można wykonać tego zabiegu?

Dzień dobry,
Leki obniżające ciśnienie krwi i leki rozrzedzające krew to dwie osobne grupy leków. Tritace zalicza się do tej pierwszej. Przyjmowanie tego leku przy prawidłowej kontroli ciśnienia tętniczego krwi nie stanowi przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Z wyrazami szacunku,

lek. Maciej Antkiewicz

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii

Oddział w Warszawie Al. Jerozolimskie 56C I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl