Czy mogę korzystać z basenu z hydromasażami i jacuzzi?

Witam. Przeszłam zakrzepicę żyły biodrowej i żył kończyny dolnej 2 lata temu. Obecnie mam nieczynną żyłę biodrową wspólną na pewnym odcinku, Czy mogę korzystać z basenu z hydromasażami i jacuzzi oraz jaka powinna być temperatura wody. Wskazana jest chłodniejsza czy cieplejsza? Biorę Pradaxę 2 razy dziennie. Dziękuję Maria

Dzień dobry.
Korzystanie z basenu i hydromasażu jest dozwolone. Należy jednak pamiętać, że generalnie w przypadku chorób układu żylnego, wskazane jest unikanie gorąca. Woda powinna być najwyżej letnia. Dlatego też jacuzzi jak i sauna zdecydowanie odpadają.
Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział w Warszawie Al. Jerozolimskie 56C I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl