Czy można stosować Metformax i korzystać z solarium?

Witam serdecznie! Stwierdzono u mnie cukrzycę typu 2 dostałam lek Metformax 500mg,potem mam brać metformac 1000. Czy mogę biorąc ten lek chodzić od czasu do czasu na solarium? Czy raczej całkowicie zabronione? Jak wygląda sprawa gdy wyjeżdża się na wakacje? Pozdrawiam serdecznie!

Witam
Metformina nie jest lekiem uczulającym na słońce. Można więc korzystać od czasu do czasu z solarium.
Pozdrawiam